لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت تقریباً در «تایتانیک» بازی نکردند.CNN

جیمز کامرون در حال به اشتراک گذاشتن جزئیات شگفت انگیزی از ساخت موفقیت بزرگ خود “تایتانیک” است که 25 سال از اکرانش را در ماه آینده جشن می گیرد.

در یک مصاحبه ویدیویی جدید با GQ، این کارگردان نمادین فاش کرد که تقریباً به انتخاب لئوناردو دی کاپریو یا کیت وینسلت نرسیده است – دو بازیگر رمانتیک او که حرفه آنها به عنوان ستارگان بزرگ سینمای هالیوود با فیلم برجسته برنده اسکار تثبیت شده است.

کامرون در حالی که در نظر داشت بازیگرانی را برای ایفای نقش عاشقان ستاره دار خود در کشتی اقیانوس پیما بازی کنند، توضیح داد که در ابتدا به فکر شخصی مانند گوئینت پالترو برای رز بود و در حالی که وینسلت به عنوان یک گزینه پیشنهاد شده بود، او می ترسید که او از این موضوع استفاده کند. بیش از حد تایپکست

او در این ویدئو گفت: “در واقع در ابتدا کیت را ندیدم.” او چند درام تاریخی دیگر نیز انجام داده بود و به عنوان «کرست کیت» در حال انجام کارهای تاریخی شهرت پیدا می کرد.» (درست است که سه تیتراژ بازیگر زن “خواننده” قبل از “تایتانیک” نیز درام های لباس دوره ای بود – “حس و حساسیت” در سال 1995 و پس از آن “جود” و “هملت” یک سال بعد.)

کامرون ادامه داد که می‌ترسید که قرار دادن وینسلت در این نقش «تنبل‌ترین بازیگر جهان به نظر برسد»، اما با این وجود موافقت کرد که او را در پایان ملاقات کند. البته، او فکر می کرد که او “فوق العاده” است، و بقیه تاریخ است.

در همین حال، با دی کاپریو، برخی از مشکلات اولیه وجود داشت.

پس از یک ملاقات اولیه «هیستریک» با این بازیگر دلخراش، که در آن همه زنان در دفتر تولید به نحوی در اتاق کنفرانس در کنار کامرون قرار گرفتند، دی کاپریو برای یک تست اکران با وینسلت که قبلاً در آن زمان بازیگر شده بود دعوت شد. .

اما وقتی ستاره «رومئو + ژولیت» وارد شد، از اینکه متوجه شد باید خطوطی را بخواند و در کنار وینسلت فیلمبرداری شود تا ترکیب شیمیایی آنها را در دوربین بسنجد، شگفت زده شد.

کامرون توضیح داد: «او وارد شد، فکر می‌کرد دیدار دیگری برای ملاقات با کیت است.

او به یاد آورد که به آن زوج گفت: “ما فقط چند خط را اجرا می کنیم و من آن را ویدیو می کنم.”

اما پس از آن دی کاپریو – که تا آن زمان چندین فیلم را کارگردانی کرده بود و نامزدی اسکار را برای “گیلبرت گریپ چه می خورد” در سال 1993 به دست آورد – به کامرون گفت: “یعنی من دارم می خوانم؟… نمی خوانم”، به این معنی که او دیگر ارسال نکرده است. باید برای نقش های سینمایی تست بازیگری بدهند.

کامرون بدون از دست دادن دستش را به سمت ستاره دراز کرد و به او گفت: “خب، ممنون که آمدی.”

کارگردان سپس به دی کاپریو توضیح داد که پروژه پیش روی آنها عظیم بوده است، اینکه چگونه فیلم دو سال از زندگی او را می گیرد، و اینکه چگونه او “با تصمیم گیری اشتباه در انتخاب بازیگران، آن را حل نمی کند.” ”

کامرون به بازیگر جوان گفت: «پس می‌خواهی بخوانی یا نقش را نخواهی گرفت».

دی کاپریو با اکراه تسلیم اعتبار خود شد.

کامرون به یاد آورد که چگونه بازیگر “روشن” شد و “جک شد” و با وینسلت شیمی الکتریکی ایجاد کرد که بعداً به وضوح در خود فیلم دیده شد.

«تایتانیک» در 19 دسامبر 1997 به سینماها رفت و در نهایت 11 جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردانی برای کامرون را برد.