آموزش تعمیرات موبایل [سخت افزاری و نرم افزاری]

این گوشیها هم مثل همه گوشیهای اندروید در بازار مشکلات شایع سخت افزاری و نرم افزاری دارند که در دوره آموزش تعمیرات موبایل به شناخت، عیب یابی و تعمیر آنها آموزش تعمیرات موبایل و تبلت پرداخته خواهد شد. برای همین سال ها در کنار یک تعمیرکار کار می کنند و کم کم به این حرفه مسلط می شوند. برداشتن هارد در گوشی های مختلف یا نصب و بر داشتن تاچ و ال سی دی در موبایل ها از مهمترین تقاضاهای مصرف کنندگان در مراجعه به تعمیرکنندگان محسوب می شود. مشکلاتی که کم و بیش برای همه مصرف کنندگان پیش می آید. یکی از مهمترین مزیت هایی که دوره های آموزشی تعمیرات موبایل برای شما به همراه خواهد داشت این است که شما نیاز به مدرک دانشگاهی ندارید و با پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی، به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید. تعمیرات گوشیهای سامسونگ ازاین جهت که به اندازه گوشیهای آیفون تعمیرپذیر نیستند سختتر است و ازین جهت که هر قطعهای که تعمیرپذیر نباشد میتواند به راحتی توسط تعمیرکار تعویض شود آسانتر است. تعمیرات گوشی سامسونگ در مقایسه با گوشی اپل کاری هم سختتر و هم آسانتر است. تعمیرات گوشی اپل به علت تکنولوژی و استانداردهای متفاوت شرکت سازنده، نسبت به گوشیهای معمولی بازار از اصول کمی متفاوت برخوردار است و کار با آنها مانند سایر گوشیها راحت نیست.

لذا آشنایی با مهارتهای مربوط به تعمیر گوشیهای اپل نیاز به آموزش اصولی توسط اساتید باتجربه دارد که ما این امکان را در دورههای آموزش تعمیر موبایل مجتمع فنی پویان فراهم کردهایم. اکثر موبایل فروشی های این شهر بخش تعمیرات را هم دارند. چگونه می توان در بازار تعمیر موبایل موفق بود؟ هر میزان چسبی که برای چسباندن ماژولها به گوشی تلفن همراه استفاده شده است جنس بهتری داشته باشد، راحتتر می توان این چسب را برداشت و دوباره همان نوع چسب را روی گوشی بکار برد. هر امکانات و لوازمی که هنرجو درحین تمرین بخواهد را همراه ایرانیان برای او فراهم کرده و تماما در خدمت هنرجو و کارآموز خود می باشد. همچنین این دوره ها برای دو سیستم عامل معروف اندروید و آیفون برگزار می شود که امروزه در بازار اکثرا موبایل ها و گوشی های تلفن هوشمند، این دو سیستم عامل را پشتیبانی می کنند. افراد می توانند در این دوره های آموزشی مباحث مختلف را به صورت تئوری و عملی فرا گرفته و در نهایت در صورتی که کلاس ها از کیفیت مناسبی برخوردار باشند، جذب بازار کار گردند. آموزش تعمیرات موبایل یکی از پرطرفدارترین و تخصصیترین دوره ها بوده که در بازار کار از درآمد بسیار بالایی برخوردار می باشد.

فرق نمیکند کدام حرفه باشد، درآمدزا باشد یا نه، نیاز به تحصیلات داشته باشد یا نه، در هر حرفه و تخصصی که پشت کار و ثبات قدم وجود داشته باشد امکان ندارد بعد از حدود ۱۰ سال به درآمد بالا و موفقیت عالی نرسد. اما این امر در مورد تعمیرات تلفن همراه صدق نمیکند. حال سوال این است که مغازه تعمیرات تلفن همراه را کجا راهاندازی کنیم؟ در این دوره مواردی مانند الکترونیک، قرارگیری قطعات مختلف داخل مدار، آموزش نحوهی تعویض آی سی ها، آموزش کار با ابزارها، آموزش تست آمپر و نحوهی عیب یابی گوشی های مختلف، نقشه خوانی و … شما میتوانید کسب درآمد خود را در ابتدا با انجام کارهای سادهتر مثل تعویض گلس و تاچ شروع کنید. از طرفی ثابت شده اگر بخواهید در یک شغل پیشرفت کنید و درآمد قابل توجهای داشته باشید باید آن شغل را به طور تخصصی ادامه دهید و این شاخه و اون شاخه نپرید. مثلا درآمد یک مغازه میوه فروشی سر نبش خیلی بیشتر از یک مغازه ته یک کوچه بنبست است. در واقع تعمیرپذیری بالا بیشتر به نفع مشتری است تا با هزینه خیلی کمتر، گوشی خود را تعمیر کند و سختی تعمیرات این قطعه بر دوش تعمیرکار خواهد بود.

در این حرفه بیشترین تاثیر را تخصص شما و نوع و کیفت خدماتی که ارائه میدهید مشخص میکند. اگر با این فرض شغل تعمیرات موبایل را مد نظر قرار دادهاید این مطالب برای شما بسیار مفید است و قطعا شما را در انتخابتان کمک میکند. در این صورت می توانید رزومه خود را به شرکت های تعمیراتی مختلف ارسال کرده و در این شرکت ها مشغول به کار شوید. دانستن اجزای خازن ها ، دیودها و ترانزیستورها می تواند نقش مهمی در موفقیت تعمیر داشته باشد. هر چقدر که تعمیرات موبایل تخصصی تر صورت پذیرد، موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل محتمل تر خواهد بود. در واقع تعمیرات موبایل به دو روش تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود. بنابرین شاید عاقلانه باشد که قبل از وارد شدن به حرفهای که در نظر دارید یک عمر با آن زندگی کنید، حداقل سه ماه تحقیقات دقیق و میدانی انجام دهید. طبق قوانین اتحادیه صنف دستگاههای مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی، برای صدور پروانه کسب در این زمینه شما باید یا تحصیلات مرتبط داشته باشید یا گواهینامه فنی و حرفهای دریافت کنید. البته این نکته هم حائز اهمیت است که بهتر است مغازه خود را نزدیک به فروشگاهها و پاساژهای تلفن همراه دیگر اجاره کنید.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از آموزش تعمیرات موبایل در خانه دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.