18 مزایای بهداشتی Prekese برای حفظ بهترین حالت شما

Prekese یا tetrapleura tetraplera گونه ای از خانواده نخود است و بومی مناطق گرمسیری آفریقای غربی است. میوه های گیاه دارای بوی معطر قوی با خواص دافع حشرات هستند. این گیاه دارویی متعلق به نیجریه و کشورهای آفریقایی است. بسیاری از بیماریها را می توان با استفاده از بیماری های التهابی مانند التهاب ، جذام ، روماتیسم مفصلی ، تشنج و غیره درمان کرد.

مزایای Prekese
منبع: yen.com.gh

این گیاه همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها ، خواص ضد التهابی ، ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی است. پوست ، میوه ها و برگ های آن نیز مملو از داروهای دارویی است.

حقایق تغذیه ای Prekese:

آریدان بسیار مغذی است زیرا سرشار از فیتوشیمیایی و مواد مغذی ضروری برای بدن ما است. همچنین سرشار از آهن ، پتاسیم ، کلسیم ، روی ، فسفر ، فلاونوئیدها ، تانن ها ، استروئیدها و ترکیبات فنلی است.

Prekese همچنین دارای حدود 234.42-379.48 گرم گرم بر کالری انرژی غذایی ، 7.44 -17 -17.50 protein پروتئین خام و 4.98–20.36 of چربی خام است.

نامهای محلی دیگر Prekese:

Prekese اصالتاً از غرب آفریقا است. از این رو قبایل و کشورهای مختلف در سراسر آفریقا نام های مختلفی از گیاه دارند. به عنوان مثال ، نیجریه ای ها در ایگبو از آن با عنوان oshosho یا osakirisa یاد می کنند ، در حالی که نیجریه ای ها در یوروبا از آن به عنوان aidan و ubukirihu یاد می کنند.

در Twi ، از prekese غنا به عنوان prɛkɛsɛ یاد می شود.

نام انگلیسی این گیاه میوه آیدان است.

18 مزایای بهداشتی Prekese که باید بدانید:

حال بیایید نگاهی به فواید بی شمار پسته برای سلامتی بیندازیم:

1. کنترل دیابت:

بر اساس مطالعه ای که روی موش ها انجام شد ، Tetrapleura tetraptera برای درمان دیابت نوع 2 مفید است. گفته می شود عصاره میوه پیاز سطح گلوکز را در ساعات ناشتا و غیر روزه دار کاهش می دهد.

2. به عنوان دافع پشه عمل می کند:

این گیاه دارای رایحه قوی است و بنابراین ، به عنوان دفع کننده پشه عمل می کند. خواص موجود در پیاز به اسانس های موجود نسبت داده می شود.

3. مراقبت های پس از زایمان:

غلاف گیاه به عنوان افزودنی سوپ استفاده می شود و بهتر است برای جلوگیری از انقباض به مادران بعد از زایمان خدمت شود. گفته می شود که غلاف ها حاوی کلسیم ، آهن و پتاسیم هستند. گفته می شود که این سه جزء برای زنان بعد از زایمان مهم هستند. گفته می شود که سوپ شیرین در تغذیه مادران شیر تولید می کند و خون از دست رفته را بازیابی می کند.

4- تب:

هنگامی که فرد از سرماخوردگی رنج می برد ، Prekese یک درمان عالی است. بهترین راه استفاده از گیاه خیساندن آن در آب گرم است. با استفاده از آب تزریق شده حمام کنید. گفته می شود که این امر تب و دمای بدن را تا حد زیادی تسکین می دهد. همچنین می توانید در صورت ابتلا به تنقیه ، یبوست و استفراغ این دارو را امتحان کنید.

5. خواص درمانی زخم:

عصاره مرطوب گیاه دارای عوامل التیام دهنده زخم است. بر اساس مطالعه انجام شده در دانشگاه Uyo ، غلظت کم (200 میلی گرم در میلی لیتر) موثرتر از غلظت بالاتر (200 میلی گرم در میلی لیتر) است. بنابراین توصیه می شود از غلظت کمتر گیاه برای التیام زخم ها استفاده کنید.

6. دارای خواص ضد باکتریایی:

این گیاه حاوی عوامل ضد باکتری و میکروبی است. به دلیل این خواص ، عصاره گیاه برای تهیه صابون استفاده می شود. از صابون می توان برای درمان بیماری های پوستی ، التهاب و عفونت باکتریایی استفاده کرد.
علاوه بر این ، حبوبات می توانند کف ، خوشبو کننده و صابون را سفت کنند.

7. خواص ضد بارداری:

ساقه و پوست این گیاه حاوی عصاره ساپونین و اتانول است. این خواص یک هورمون لوتئینیزه ترشح می کند که گفته می شود به عنوان ضد بارداری عمل می کند.

8. جذام را درمان می کند:

طبق یک مطالعه ، گیاه آریدان در درمان جذام نیز استفاده می شود. این بیماری پوست ، غشای مخاطی و اعصاب را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد که منجر به ایجاد توده و لکه های پوستی می شود. موارد جدی تر جذام نیز می تواند باعث مثله شدن و ناهنجاری ها شود.

9. مدیریت تشنج:

از ساقه ، میوه و برگ های توتس برای تهیه معجون گیاهی در طب عامیانه استفاده می شود. این می تواند به مدیریت تشنج کمک کند. مطالعات نشان می دهد که عصاره آبی گیاه منجر به فعالیت های ضد تشنج می شود و بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد.

10. خواص ضد التهابی:

عصاره های گیاهی دارای عوامل ضد التهابی هستند و بر چندین بیماری زای انسانی تأثیر می گذارند. این می تواند منجر به کاهش التهاب بدن ، آرتریت و درد روماتوئید شود.

موارد استفاده Prekese
منبع: ghafla.com

11. اهداف آشپزی:

گیاه خشک شده Taub دارای رایحه معطر است و اغلب به عنوان ادویه برای افزودن طعم به چندین غذای مختلف مانند سوپ سفید ، سوپ فلفل گوشتی ، سوپ مغز و سوپ فلفل ماهی استفاده می شود. این ادویه را می توان در حین پخت یا خرد کرد یا به قسمت های کوچکی تقسیم کرد.

12. سیستم قلبی عروقی را درمان می کند:

Prekese به دلیل افزودن مواد شیمیایی گیاهی ضروری برای سیستم قلبی عروقی مفید است. همچنین می تواند برای درمان بیماریهای قلبی استفاده شود.

13. حاوی خواص نرم کننده:

طبق مطالعات انجام شده ، عصاره های آبی برگ ، ساقه ، ساقه ، ریشه و پوست گیاه دارای عوامل نرم کننده است. این نشان می دهد که چرا به عنوان یک آفت کش برای درمان آفات عمل می کند. Prekese بیشتر برای باغبانی و کاشت گل برای از بین بردن آفات گاستروپود مانند حلزون و حلزون استفاده می شود.

14. مراقبت از پوست:

میوه پنیر را می توان در زیر نور مستقیم خورشید خشک کرد و به صورت پودر خوب درآورد. سپس از این عصاره به عنوان عنصری در صابون ها استفاده می شود. به دلیل وجود عوامل ضد باکتری و ضد میکروبی ، به عنوان یک محصول مراقبت از پوست عمل می کند. پودر خشک شده را می توان با سایر مواد مانند روغن هسته خرما و کره شی برای مصارف خارجی استفاده کرد. ممکن است هنگام جستجوی صابون به دنبال این مواد باشید.

15. فشار خون بالا:

از ساقه و پوست گیاه می توان برای درمان فشار خون بالا استفاده کرد. مطالعات نشان می دهد که این گیاه برای درمان فشار خون بالا و بررسی سطح اکسیداسیون بیماران مبتلا به فشار خون مفید است.

[sc:mediad]

16. از سیستم ایمنی پشتیبانی می کند:

این گیاه منبع غنی از ویتامین ها ، آهن ، کلسیم ، پتاسیم ، روی و منیزیم است. به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

وجود آهن در گیاه به بازسازی خون از دست رفته کمک می کند ، روی در برابر ویروس که منجر به عفونت های دستگاه تنفسی می شود محافظت می کند ، در حالی که پتاسیم و کلسیم در مدیریت ، پیشگیری و کنترل اختلالات ماهیچه ای و تقویت استخوان کمک می کند.

17. درمان بیماریهای گوارشی:

این گیاه می تواند برای درمان اختلالات گوارشی مانند اسهال ، استفراغ و معده درد به دلیل وجود مواد شیمیایی گیاهی مورد استفاده قرار گیرد.

18. دارای خواص ضد باکتریایی:

مطالعات نشان می دهد که عصاره آب و وجود الکل در گیاه می تواند منجر به استافیلوکوکوس اورئوس شود. وجود تانن ها و گلیکوزیدها در چربی نیز می تواند به جلوگیری از رشد باکتری ها کمک کند.

Tetrapleura tetraptera
منبع: tropical.theferns.info

طرز تهیه آریدان یا پرکس:

غلاف های چوبی را می توان خرد کرد و به قطعات کوچک تقسیم کرد تا به عنوان طعم دهنده غذا اضافه شود. علاوه بر این ، می توان این گیاه را در حین پخت به غذا اضافه کرد و قبل از سرو آن را خارج کرد. ضروری است که این ادویه را به غذا اضافه کنید تا به خوبی دم بکشد و رایحه معطر ایجاد کند.

در داروهای گیاهی ، ساقه ، ریشه ، برگ ، پوست و غلاف آریدان را می توان مخلوط ، جوشانده ، فشرده ، خیسانده ، خرد کرد ، استخراج و به صورت معجون درآورد.

اکنون که ما مزایای سلامتی حشرات را مورد بحث قرار داده ایم و بحث کرده ایم که این فوق العاده چگونه می تواند برای همه عالی باشد. خوشحال می شویم نظر شما را بدانیم؟ آیا دوست دارید آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید؟ یا بخشی از رژیم غذایی روزانه شما است؟
در کادر نظرات زیر با ما صحبت کنید. یا می توانید این مقاله را برای عزیزان خود به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از شگفتی های باورنکردنی شیرینی مطلع شوند.

سلب مسئولیت:

این پست فقط برای اهداف ارجاعی است و نباید به عنوان درمان یا تشخیص حرفه ای تلقی شود. همیشه قبل از اتخاذ تصمیمات مربوط به سلامت با پزشک مشورت کنید. آنها راهنمایی می کنند و درمان مناسب را ارائه می دهند.