11 فایده قهوه سیاه که شما را شگفت زده خواهد کرد!

داشتن یک روز شلوغ؟ به دنبال نسخه ای دوباره هستید؟ خوب ، ما می دانیم چه چیزی ممکن است شما را پمپاژ کند! یک فنجان قهوه سیاه می تواند معجزه کند. به غیر از شارژ مجدد روح های خسته ، مزایای قهوه سیاه بسیار زیاد است.

فواید قهوه سیاه

هنگامی که به درستی مصرف می شود ، یک فنجان قهوه سیاه می تواند به درمان از درون کمک کند. حافظه را تقویت می کند ، برای کبد مفید است ، به کاهش وزن کمک می کند و همچنین یک منبع قوی از آنتی اکسیدان ها است. بگذارید درباره سلامت قهوه بیشتر بدانیم.

لیست فواید قهوه برای سلامتی:

قهوه سیاه مملو از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ، اگر هنوز نه ، باید به دنبال سلامتی جدید شما باشد. فواید بی شمار سیاه برای سلامتی وجود دارد. در عین حال ، مطمئن شوید که به مقدار کافی مصرف شود زیرا دارای کافئین است.

1. افزایش هوشیاری:

وقتی احساس خواب آلودگی می کنید ، یک فنجان قهوه می تواند بهترین بیدارکننده شما باشد. کافئین یک راه هوشمند برای از بین بردن احساس خواب است.

دلایل:

 • کافئین به راحتی وارد مغز می شود و بر سلول های مغزی تأثیر مثبت می گذارد.
 • قهوه هوشیاری ذهنی را افزایش می دهد.

2. بهبود حافظه:

با افزایش سن ، قدرت حافظه در انسان و مهارت های شناختی کاهش می یابد. این امر خطر ابتلا به بیماری پارکینسون و زوال عقل را افزایش می دهد. یک فنجان قهوه سیاه حافظه شما را تقویت کرده و عملکرد مغز را تقویت می کند.

دلایل:

 • قهوه سیاه اگر به طور منظم مصرف شود خطر پارکینسون را تا 60 درصد کاهش می دهد.
 • این به مغز و اعصاب ما کمک می کند تا در طول روز فعال بمانند.

3. افزایش استقامت:

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا مربی شخصی شما از شما می خواهد قبل از آمدن به باشگاه قهوه سیاه بنوشید؟ زیرا یک فنجان قهوه سیاه به بهبود عملکرد در حین تمرین کمک می کند.

دلایل:

 • قهوه به شما کمک می کند 100 درصد خود را در حین تمرین بدهید.
 • به بدن شما کمک می کند آدرنالین را در جریان خون شما آزاد کند که به نوبه خود بدن شما را برای انجام فعالیت بدنی آماده می کند.
 • چربی بدن را تجزیه کرده و به شکل اسیدهای چرب در خون آزاد می کند که به عنوان سوختی برای فعالیت های بدنی شما عمل می کند.

4. سلامت کبد را بهبود می بخشد:

کبد به عنوان بزرگترین اندام بدن انسان ، بیش از 500 عملکرد بدن شما را اداره می کند که همه آنها حیاتی هستند. این واقعیت که جگر عاشق قهوه سیاه است ممکن است برای اکثر شما شناخته شده باشد.

دلایل:

 • قهوه به مبارزه با بیماریهای مرتبط با کبد مانند کبد چرب ، هپاتیت ، سیروز و سرطان کبد کمک می کند.
 • نوشیدن چهار فنجان قهوه سیاه روزانه خطر ابتلا به کبد را کاهش می دهد.

5. به کاهش وزن کمک می کند:

هنگامی که نیم فنجان قهوه سیاه نیم ساعت قبل از تمرین می نوشید ، به شما کمک می کند زمان بیشتری را در باشگاه بسوزانید و کالری بسوزانید ، در نتیجه باعث کاهش وزن می شوید.

دلایل:

 • نوشیدنی سیاه مانند این قهوه ، سوخت و ساز بدن شما را تا 50 درصد افزایش می دهد و به سوزاندن چربی شکم کمک می کند.
 • همچنین سیستم عصبی شما را تحریک می کند تا سلول های چربی را تجزیه کند

6. خطر دیابت را کاهش می دهد:

دیابت یک بیماری است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان مبتلا می کند. همچنین می تواند عامل خطر سایر مشکلات سلامتی را افزایش دهد. وقتی روزانه قهوه سیاه می نوشید ، می تواند به شما در مقابله موثر با خطر دیابت کمک کند.

دلایل:

 • قهوه معمولی و بدون کافئین به جلوگیری از دیابت کمک می کند

7. استرس را کاهش می دهد:

استرس و افسردگی بخشی از زندگی است. در صورت عدم درمان ، می تواند به بسیاری از بیماری های دیگر سلامتی دامن بزند. قهوه سیاه روحیه شما را بالا می برد و حال شما را بهتر می کند.

دلایل:

 • قهوه سیاه سیستم عصبی شما را تحریک می کند تا هورمون های شادی را در بدن تولید کند که از استرس و افسردگی جلوگیری می کند

8. معده را تمیز می کند:

مصرف غذاهای ناسالم با پر کردن سموم از معده ما ناراحت می شود. سیاه برای سلامتی یعنی قهوه سیاه به دفع سموم و مواد ناخواسته از بدن ما کمک می کند.

دلایل:

 • نوشیدن قهوه سیاه با افزایش دفعات ادرار به سم زدایی کمک می کند.

9. سرشار از آنتی اکسیدان ها:

خواص قهوه سیاه فقط در سطح انرژی آن نیست بلکه در این واقعیت است که مانع از آسیب رادیکال های آزاد مضر به بدن ما می شود.

دلایل:

 • آنتی اکسیدان های موجود در قهوه سیاه عبارتند از ویتامین B2 ، ویتامین B3 ، ویتامین B5 ، پتاسیم ، منگنز و منیزیم.

۱۰- خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد:

در دنیای امروز ، سرطان به یکی از بزرگترین قاتلانی تبدیل شده است که افراد جوان و پیر را تحت تأثیر قرار می دهد. سیاه برای سلامتی به این معنی است که قهوه سیاه باعث کاهش التهاب می شود که دلیل اصلی ایجاد تومور است.

دلایل:

 • ترکیب موجود در قهوه سیاه به جلوگیری از انواع خاصی از سرطان مانند سرطان کبد ، روده بزرگ ، سینه و راست روده کمک می کند.

11. در برابر نقرس محافظت می کند:

آنتی اکسیدان های موجود در قهوه با کاهش سطح اسید اوریک و انسولین در بدن خطر ابتلا به نقرس را کاهش می دهد.

دلایل:

 • بر اساس تحقیقات انجام شده ، افرادی که بیش از 4 فنجان قهوه سیاه مصرف کرده اند ، 57 درصد کمتر در معرض ابتلا به نقرس قرار دارند.

بهترین قهوه سیاه

اکنون اجازه دهید نگاهی به اثرات منفی کافئین بیندازیم.

مضرات مصرف زیاد قهوه سیاه:

1. می تواند کشنده باشد:

اگر بین 80 تا 100 فنجان (این مقدار حدود 23 لیتر است) در یک جلسه کوتاه می نوشید ، مقدار آن در بدن شما به 10 تا 13 گرم کافئین می رسد ، بنابراین آن را کشنده می کند. قبل از رسیدن به این مرحله ، در مرحله استفراغ قرار خواهید گرفت زیرا 23 لیتر مایعات (حتی آب) می تواند برای بدن کشته شود.

2. قهوه بی کیفیت می تواند سمی باشد:

قهوه بد می تواند ناخالصی های زیادی در خود داشته باشد که به نوبه خود باعث سردرد ، بیماری و احساس بد می شود. زمانی اتفاق می افتد که قهوه شما از دانه های پاره شده یا دانه هایی که خراب شده اند تهیه شود. یک دانه خراب می تواند قهوه شما را سمی کند. روی قهوه تخصصی با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید تا در امنیت باشید.

3. باعث بی خوابی و بی قراری می شود:

حداکثر مقدار توصیه شده قهوه سیاه 400 میلی گرم است ، بنابراین اگر به کافئین حساس هستید باید بیشتر مراقب باشید. اگر بیش از مقدار تعیین شده تسلیم شوید ، بی خوابی و بی قراری از شما بهتر می شود.

4. قهوه سیاه در دوران بارداری می تواند مضر باشد:

خانم های باردار نباید بیش از یک فنجان قهوه سیاه در روز مصرف کنند. مصرف زیاد کافئین به جنین آسیب می رساند.

5- در صورت داشتن کلسترول بالا ، قهوه فیلتر شده بنوشید:

دانه های قهوه دارای دو ماده هستند – کافستول و کاوهول که سطح کلسترول LDL را افزایش می دهند. با فیلتر کردن قهوه ، بیشتر LDL به دام می افتد.

فواید قهوه سیاه

سوالات متداول:

در اینجا پاسخ به سوالات متداول در بین همه قهوه خوران نهفته است.

س 1 – آیا قهوه برای شما مضر است؟

آ. بسیاری از مواد غذایی و مواد مغذی وجود دارد که می توانند در دستگاه گوارش مشکل ایجاد کنند. در مورد قهوه هم همینطور است. به گفته کارشناسان ، قهوه می تواند اثرات مخربی بر دستگاه گوارش داشته باشد که منجر به سوزش سر دل ، زخم معده و سایر بیماری ها می شود. بهترین راه این است که مصرف قهوه را به حداقل برسانید. در حقیقت ، نوشیدن حداکثر چهار فنجان 8 اونسی قهوه در روز بی خطر است. اعتدال کلید است.

س 2. چه مقدار قهوه زیاد است؟

آ. طبق گفته کلینیک مایو ، نوشیدن حداکثر 400 میلی گرم کافئین در روز برای بزرگسالان سالم بی خطر تلقی می شود ، اگرچه برای کودکان ایده خوبی نیست. به طور مشابه ، نوجوانان/نوجوانان باید سعی کنند مصرف کافئین خود را محدود کنند.

کافئین برای افرادی که به اثرات آن حساس هستند یا از داروهای خاصی استفاده می کنند ، انتخاب مناسبی نیست. زنان باردار یا زنان شیرده باید در مورد محدود کردن مصرف کافئین با پزشک خود مشورت کنند.

س 3. چرا قهوه برای شما مضر است؟

آ. قسمت کافئین موجود در قهوه می تواند عوارض جانبی متعددی مانند عصبی بودن ، مشکلات معده ، تحریک پذیری ، ضربان قلب سریع ، لرزش ماهیچه ها ، حتی بی خوابی موقت را ایجاد کند. این مطابق کلینیک مایو است.

اینها مزایا و معایب قهوه سیاه است. امیدوارم اکنون بدانید که چقدر قهوه سیاه برای شما خوب یا بد است. پاسخ های خود را در زیر بنویسید و این وبلاگ را با دیگر دوستداران قهوه به اشتراک بگذارید!