Squid Game Estetics – THE YESSTYLIST – وبلاگ مد آسیایی

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
پله های نامحدود راه پله نامحدود

بسیاری از مردم در مورد درام موفق کره جنوبی صحبت کرده اند بازی ماهی مرکب، از بازیگران و پیشگویی آن تا درس های اخلاقی و قوانین بازی های مرگبار. اما چرا من هنوز بحث زیبایی شناسی آن را ندیده ام؟ من یک شب یک درام زنده ماندن در 9 قسمت را در Netflix تماشا کردم-داستان آنقدر جذاب بود که من نمی توانستم منتظر بقیه قسمت ها باشم. لباس سریال و میسن اسکین چیزی که مرا بیشتر درگیر سریال های کره ای کرد. ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید که چرا گیر کرده ام.

خرابکاران پیش رو دارند!

تمام عکسهای درام از Netflix

شکل های هندسی

برای ایجاد تصاویری کودکانه که با ظلم و خشونت بزرگسالان در تضاد است ، بازی ماهی مرکب از اشکال هندسی زیادی در لباس ها و لوازم خود استفاده می کند. کارکنان به سه گروه تقسیم می شوند که با ماسک های مشکی چاپ شده با مربع ، مثلث یا دایره توخالی – بسیار شبیه به دکمه های کنترلر پلی استیشن 5. بازی شامل آب نبات Dalgona (یک شیرینی قدیمی کره ای) دارای چهار شکل است: مثلث ، دایره ، ستاره و چتر. سه فینالیست نیز روی میز مثلثی نشسته اند. آخرین و مهمترین نکته این است که بازی ماهی مرکب در زمینی با مربع ، مثلث و دایره که یک ماهی مرکب ساده را تشکیل می دهد ، انجام می شود.


کم پلی

Low poly یک تکنیک گرافیکی کامپیوتری است که از تعداد نسبتاً کمی از چند ضلعی ها برای ایجاد مدل های سه بعدی استفاده می کند. ظاهر ظاهری جذابیت یکپارچهسازی با سیستمعامل را به ارمغان می آورد – به اولین طرح لارا کرافت در بازی ویدئویی 1996 فکر کنید Tomb Raiderبه ماسک سیاه مرد جلو در بازی ماهی مرکب مظهر زیبایی کم پلی ، و همچنین راه پله سه رنگ منتهی به میدان جنگ. تلاش برای ایجاد یک محیط بازی یکپارچهسازی با سیستمعامل در بازی ماهی مرکب؛ ثابت می شود که موفقیت آمیز است – گیمرها آنقدر این درام را دوست دارند که ماکت بازی های آن اکنون در پلتفرم بازی Roblox تکثیر می شود.


چراغ های راهنمایی و رانندگی

بازی ماهی مرکب بیشتر از رنگ قرمز و سبز کاج استفاده می کند ، همانطور که در کاشی های کاغذی تاشو ddakji و دکمه های رای در قسمت اول دیده می شود ، راه پله سه رنگ ، زمین بازی برای بازی dalgona و البته قرمز سرقت پولمانند لباس های شخصی بازیکنان در مقابل لباس های سبز بازیکنان. گاهی اوقات از رنگهای زرد ، صورتی ، فیروزه ای ، سیاه و سفید استفاده می شود ، اما به ندرت از آبی یا بنفش استفاده می شود. استفاده از این رنگ ها محیطی رویایی و مهد کودک را تداعی می کند.


سوررئالیسم

بسیاری از لحظات درام مرا سورئال می دانند ، به ویژه صحنه هایی که بازیکنان از پله ها بالا می روند و یادآور راه پله های اسکریایی است. دیگر طراحی های سورئال شامل عروسک های مکانیکی در دفتر Front Man ، دختر ربات عظیم الجثه و آسمان آبی جعلی برای بازی “چراغ قرمز ، نور سبز” ، کوچه راه اندازی شده در بازی مرمر و تنظیم تخته شطرنجی آخرین شام است.


نقاب

برخلاف میدان نبرد وحشیانه ای که بازیکنان با پول نقد در بازی های مرگ و زندگی شرکت می کنند ، افراد VIP ثروتمند وقایع را در یک سالن تاریک و دنج پر از غذاهای لذیذ ، شراب خوب ، گیاهان سرسبز و مدل های برهنه که خود را حیوانات اهلی اهلی نشان می دهند ، مشاهده می کنند. به VIP ها از ماسک های طلایی با طراحی پیچیده استفاده می کنند که شبیه سر حیوانات مختلف است و نمادی از تکانه های حیواناتی پیچیده آنها است. میسانسن زندگی در جامعه بالا را مخفی ، منحط و مجلل نشان می دهد.

(110 بار بازدید ، 1 بازدید امروز)